Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w polityce prywatności.

zamknij
 

Pakujemy ekologicznie i z poszanowaniem środowiska naturalnego, dlatego:

  • Wykorzystujemy to co mamy. Jest naszą naczelną zasadą, że do pakowania wykorzystujemy pudełka, tektury, folie i inne materiały, które dostajemy od dostawców, z innych sklepów, od rodziny i znajomych.

    Tak, nie wszystkie te materiały są eko i zero waste, ale skoro i tak już do nas trafiły, czego staramy się unikać, chcemy dać im drugie życie, żeby zbyt szybko nie zasiliły pryzmy śmieci. Sądzimy, że jest to bardziej fair, niż gdybyśmy mieli się ich pozbyć, a do zapakowania przesyłki użyć nowych opakowań, których produkcja pochłonie zasoby materiałów i energii. Nie zdziwcie się więc jeśli w przesyłce znajdziecie folię a pudełko, w które zapakujemy Wasze produkty nijak się będzie miało do Waszego zamówienia i będzie nosiło ślady użytkowania. Możecie natomiast mieć pewność, że te produkty pochodzą z drugiej ręki, a czasem trzeciej, gdyż nasi dostawcy też często stosują tę samą zasadę.

  • Kupujemy ekologiczne materiały. Gdy zabraknie nam opakowań z odzysku i musimy zakupić nowe, wybieramy wówczas: tekturę, papier, skropak, papierowe taśmy i sznurki jutowe, czyli wszystko to co nie umęczy środowiska rozkładem mierzonym w setkach lat. Wiecie, że papier rozkłada się około 6 miesięcy a foliowa reklamówka około 300 lat? My też to wiemy.